Аржентина е на финал на Мондиала

14 декември 2022 07:23   2454 прочита

кадър: БНТ

Надеждите на хърватите приключиха в 69-ата минута, когато Лионел Меси съвсем ги пречупи. Звездата на Аржентина проби отдясно, завъртя Гвардиол, преодоля го и се освободи в наказателното поле. След това сложи топката на крака на Алварес, за когото не бе проблем да я прати в мрежата.

Блестящо представяне на Лионел Меси бе в основата на класирането на Аржентина за финала на Световното първенство в Катар. "Гаучосите" победиха Хърватия с 3:0 и ще играят в битката за титлата за втори път в рамките на осем години. Те чакат победителя от другия полуфинал между Франция и Мароко, предава Спортал.

Меси откри резултата в 34-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хулиан Алварес. Пет минути по-късно нападателят на Манчестър Сити удвои аванса на южноамериканците след индивидуален пробив. Блестящо изпълнение на Меси доведе до третото попадение, при което той асистира на Алварес.